Kantoni Saint-Julien-l'Ars

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Saint-Julien-l'Ars
kanton
Popullsia
 • Gjithsej12.756

Kantoni Saint-Julien-l'Ars (frëngjisht: Canton de Saint-Julien-l'Ars) është një kantondepartamentin Vienne, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Julien-l'Ars. Ka sipërfaqe 211.45km2 dhe popullsi 12756 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Julien-l'Ars aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Xavier Moinier

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]