Kantoni Availles-Limouzine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Availles-Limouzine
Canton d'Availles-Limouzine
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Vienne
Arrondissement Montmorillon
Kryeqëndra Availles-Limouzine
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 197,46 km2
Popullsia 2.896 banorë 2007
Dendësia 14,67 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8601

Kantoni Availles-Limouzine (frëngjisht: Canton d'Availles-Limouzine) është një kantondepartamentin Vienne, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Availles-Limouzine. Ka sipërfaqe 197.46km2 dhe popullsi 2896 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Availles-Limouzine aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Roland DEBIAIS

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]