Kantoni Monts-sur-Guesnes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Monts-sur-Guesnes
Canton de Monts-sur-Guesnes
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Vienne
Arrondissement Châtellerault
Kryeqëndra Monts-sur-Guesnes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 200,77 km2
Popullsia 3.725 banorë 2007
Dendësia 18,55 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8618

Kantoni Monts-sur-Guesnes (frëngjisht: Canton de Monts-sur-Guesnes) është një kantondepartamentin Vienne, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Monts-sur-Guesnes. Ka sipërfaqe 200.77km2 dhe popullsi 3725 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Monts-sur-Guesnes aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]