Kantoni Moncontour (Vienne)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Moncontour (Vienne)
kanton
Popullsia
 • Gjithsej4.671

Kantoni Moncontour (Vienne) (frëngjisht: Canton de Moncontour (Vienne)) është një kantondepartamentin Vienne, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Moncontour. Ka sipërfaqe 226.99km2 dhe popullsi 4671 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Moncontour (Vienne) aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Edouard RENAUD

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]