Kantoni Vouillé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Vouillé
kanton
Popullsia
 • Gjithsej15.401

Kantoni Vouillé (frëngjisht: Canton de Vouillé) është një kantondepartamentin Vienne, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vouillé. Ka sipërfaqe 343.47km2 dhe popullsi 15401 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vouillé aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]