Kantoni Pleumartin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Kantoni Pleumartin
Canton de Pleumartin
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Vienne
Arrondissement Châtellerault
Kryeqëndra Pleumartin
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 252,39 km2
Popullsia 6.594 banorë 2007
Dendësia 26,13 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8620

Kantoni Pleumartin (frëngjisht: Canton de Pleumartin) është një kantondepartamentin Vienne, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pleumartin. Ka sipërfaqe 252.39km2 dhe popullsi 6594 banorë.

Administrimi[redakto | redakto tekstin burimor]

Përbërja aktuale[redakto | redakto tekstin burimor]

Kantoni Pleumartin aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | redakto tekstin burimor]

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]