Kantoni Saint-Savin (Vienne)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Saint-Savin (Vienne)
kanton
Popullsia
 • Gjithsej5.068

Kantoni Saint-Savin (Vienne) (frëngjisht: Canton de Saint-Savin (Vienne)) është një kantondepartamentin Vienne, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Savin. Ka sipërfaqe 262.16km2 dhe popullsi 5068 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Savin (Vienne) aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Michel Brouard (PCF)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]