Kantoni Lusignan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Lusignan
kanton
Popullsia
 • Gjithsej11.013

Kantoni Lusignan (frëngjisht: Canton de Lusignan) është një kantondepartamentin Vienne, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lusignan. Ka sipërfaqe 304.69km2 dhe popullsi 11013 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lusignan aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - René GIBAULT

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]