Kantoni L'Isle-Jourdain (Vienne)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni L'Isle-Jourdain (Vienne)
kanton
Popullsia
 • Gjithsej5.133

Kantoni L'Isle-Jourdain (Vienne) (frëngjisht: Canton de L'Isle-Jourdain (Vienne)) është një kantondepartamentin Vienne, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është L'Isle-Jourdain. Ka sipërfaqe 339.81km2 dhe popullsi 5133 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni L'Isle-Jourdain (Vienne) aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Jean-Claude CUBAUD

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]