Kantoni Poitiers-6

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Poitiers-6
Canton de Poitiers-6
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Vienne
Arrondissement Poitiers
Kryeqëndra Poitiers
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 15.357 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8636

Kantoni Poitiers-6 (frëngjisht: Canton de Poitiers-6) është një kantondepartamentin Vienne, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Poitiers. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 15357 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Poitiers-6 aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Sandrine Martin (PS)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]