Kantoni Civray

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Civray
kanton
Population
 • Total8.575

Kantoni Civray (frëngjisht: Canton de Civray) është një kantondepartamentin Vienne, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Civray. Ka sipërfaqe 198.3km2 dhe popullsi 8575 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Civray aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Olivier Geoffroy

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]