Kantoni Poitiers-3

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Poitiers-3
Canton de Poitiers-3
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Vienne
Arrondissement Poitiers
Kryeqëndra Poitiers
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 24.905 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8633

Kantoni Poitiers-3 (frëngjisht: Canton de Poitiers-3) është një kantondepartamentin Vienne, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Poitiers. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 24905 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Poitiers-3 aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Michel Touchard (PS)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]