Jump to content

Kantoni Poitiers-7

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Poitiers-7
kanton
Popullsia
 • Gjithsej26.584

Kantoni Poitiers-7 (frëngjisht: Canton de Poitiers-7) është një kantondepartamentin Vienne, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Poitiers. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 26584 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Poitiers-7 aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2008-2014 - Jean-Daniel Blusseau (PS)

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]