Oulainen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oulainen
Oulaisten kaupunki
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Oulainen is located in Finlanda
Oulainen
Oulainen
Vendndodhja e Oulainen në Finlandë

Koordinatat: 64°16′V 24°49′L / 64.267°V 24.817°L / 64.267; 24.817

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Veriore
Provinca Provinca Oulu
Kryetari i komunës Esa Sippola
Të dhëna të tjera
Themelimi 1865
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.oulainen.fi


Oulainen (Oulaisten kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Provinca Oulu, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]