Kärsämäki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kärsämäki
Kärsämäen kunta
Komunë
noform
Kisha në Kärsämäki (Paanukirkko)
Stema_figura
Vendndodhja
Kärsämäki is located in Finlanda
Kärsämäki
Kärsämäki
Vendndodhja e Kärsämäki në Finlandë

Koordinatat: 63°58.5′V 25°45.5′L / 63.9750°V 25.7583°L / 63.9750; 25.7583

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Veriore
Provinca Provinca Oulu
Kryetari i komunës Riitta Hokkanen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1869
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.karsamaki.fi

Kärsämäki (finlandisht: Kärsämäen kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Provinca Oulu, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]