Reisjärvi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Reisjärvi
Reisjärven kunta
Komunë
noform
Kisha e Reisjärvi
Stema_figura
Vendndodhja
Reisjärvi is located in Finlanda
Reisjärvi
Reisjärvi
Vendndodhja e Reisjärvi në Finlandë

Koordinatat: 63°36.3′V 24°56′L / 63.6050°V 24.933°L / 63.6050; 24.933

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Veriore
Provinca Provinca Oulu
Kryetari i komunës Pekka Leppänen
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 503.17 [1] km2
Popullsia 2,912 [2] banorë
Dendësia 6.14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1868
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.reisjarvi.fi


Reisjärvi (finlandisht: Reisjärven kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Provincën Oulu, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]