Kalajoki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kalajoki
Kalajoen kaupunki
Qytet
noform
Sandy beaches of Kalajoki
Stema_figura
Vendndodhja
Kalajoki is located in Finlanda
Kalajoki
Kalajoki
Vendndodhja e Kalajoki në Finlandë

Koordinatat: 64°16′V 23°57′L / 64.267°V 23.950°L / 64.267; 23.950

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Veriore
Provinca Provinca Oulu
Kryetari i komunës Jukka Puoskari
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2,391.31[1] km2
Popullsia 12690[2] banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1865
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.kalajoki.fi

Kalajoki (finlandisht: Kalajoen kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Provinca Oulu, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015". Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]