Taivalkoski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Taivalkoski
Taivalkosken kunta
Komunë
noform
Shtëpia e fëmijërisë e shkrimtarit Kalle Päätalo është bërë një nga atraksionet turistike më të vizituara në Taivalkoski.
Stema_figura
Vendndodhja
Taivalkoski is located in Finlanda
Taivalkoski
Taivalkoski
Vendndodhja e Taivalkoski në Finlandë

Koordinatat: 65°34.5′V 28°14.5′L / 65.5750°V 28.2417°L / 65.5750; 28.2417

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Veriore
Provinca Provinca Oulu
Kryetari i komunës Jukka Mikkonen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1879
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.taivalkoski.fi


Taivalkoski (finlandisht: Taivalkosken kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Provinca Oulu, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Taivalkoski – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale