Nivala

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nivala
Nivalan kaupunki
Qytet
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Nivala is located in Finlanda
Nivala
Nivala
Vendndodhja e Nivala në Finlandë

Koordinatat: 63°55.5′V 24°58.5′L / 63.9250°V 24.9750°L / 63.9250; 24.9750

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Veriore
Provinca Provinca Oulu
Kryetari i komunës Kari Valtanen
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 536.87[1] km2
Popullsia 10927[2] banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1867
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.nivala.fi


Nivala (finlandisht: Nivalan kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Provinca Oulu, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 12 shkurt 2016. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]