Pyhäjärvi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pyhäjärvi
Pyhäjärven kaupunki
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Pyhäjärvi is located in Finlanda
Pyhäjärvi
Pyhäjärvi
Vendndodhja e Pyhäjärvi në Finlandë

Koordinatat: 63°41′V 25°59′L / 63.683°V 25.983°L / 63.683; 25.983

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Veriore
Provinca Provinca Oulu
Kryetari i komunës Tita Rinnevaara
Të dhëna të tjera
Themelimi 1866
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.pyhajarvi.fi

Pyhäjärvi (finlandisht: Pyhäjärven kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Provinca Oulu, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]