Lumijoki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lumijoki
Lumijoen kunta
Komunë
noform
Kisha Luterane në Lumijoki
Stema_figura
Vendndodhja
Lumijoki is located in Finlanda
Lumijoki
Lumijoki
Vendndodhja e Lumijoki në Finlandë

Koordinatat: 64°50.2′V 25°11.2′L / 64.8367°V 25.1867°L / 64.8367; 25.1867

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Veriore
Provinca Provinca Oulu
Kryetari i komunës Erkki Kauppinen
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 290.29 [1] km2
Popullsia 2,083[2] banorë
Dendësia 9.77 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1867
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.lumijoki.fi


Lumijoki (finlandisht: Lumijoen kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Provinca Oulu, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lumijoki – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale