Haapajärvi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Haapajärvi
Haapajärven kaupunki
Qytet
noform
Stacioni hekurudhor i Haapajärvi
Stema_figura
Vendndodhja
Haapajärvi is located in Finlanda
Haapajärvi
Haapajärvi
Vendndodhja e Haapajärvi në Finlandë

Koordinatat: 63°45′V 25°19′L / 63.750°V 25.317°L / 63.750; 25.317

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Veriore
Provinca Provinca Oulu
Kryetari i komunës Maija-Liisa Veteläinen
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 789.08 [1] km2
Popullsia 7,472 [2] banorë
Dendësia 9.76 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1868
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.haapajarvi.fi

Haapajärvi (finlandisht: Haapajärven kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Oulu, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Haapajärvi – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Stampa:WWT