Hailuoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hailuoto
Hailuodon kunta
Komunë
noform
Stacioni i pilotëve dhe kulla e fenerit në Marjaniemi
Stema_figura
Vendndodhja
Hailuoto is located in Finlanda
Hailuoto
Hailuoto
Vendndodhja e Hailuoto në Finlandë

Koordinatat: 65°1′V 24°43′L / 65.017°V 24.717°L / 65.017; 24.717

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Veriore
Provinca Provinca Oulu
Kryetari i komunës Ari Nurkkala
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.hailuoto.fi

Hailuoto (finlandisht: Hailuodon kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Provinca Oulu, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]