Sievi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sievi
Sievin kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Sievi is located in Finlanda
Sievi
Sievi
Vendndodhja e Sievi në Finlandë

Koordinatat: 63°54′V 24°31′L / 63.900°V 24.517°L / 63.900; 24.517

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Veriore
Provinca Provinca Oulu
Kryetari i komunës Markku Koski
Të dhëna të tjera
Themelimi 1867
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.sievi.fi


Sievi (Sievin kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Provinca Oulu, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]