Pudasjärvi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pudasjärvi
Pudasjärven kaupunki
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Pudasjärvi is located in Finlanda
Pudasjärvi
Pudasjärvi
Vendndodhja e Pudasjärvi në Finlandë

Koordinatat: 65°21.5′V 27°0′L / 65.3583°V 27.000°L / 65.3583; 27.000

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Veriore
Provinca Provinca Oulu
Kryetari i komunës Town manager
Të dhëna të tjera
Themelimi 1865
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.pudasjarvi.fi


Pudasjärvi (finlandisht: Pudasjärven kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Provinca Oulu, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]