Haapavesi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Haapavesi
Haapaveden kaupunki
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Haapavesi is located in Finlanda
Haapavesi
Haapavesi
Vendndodhja e Haapavesi në Finlandë

Koordinatat: 64°8.5′V 25°22′L / 64.1417°V 25.367°L / 64.1417; 25.367

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Veriore
Provinca Provinca Oulu
Kryetari i komunës Jouko Luukkonen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1866
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.haapavesi.fi

Haapavesi (finlandisht: Haapaveden kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Provinca Oulu, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]