Pyhäntä

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pyhäntä
Pyhännän kunta
Komunë
noform
Kisha në Pyhäntä
Stema_figura
Vendndodhja
Pyhäntä is located in Finlanda
Pyhäntä
Pyhäntä
Vendndodhja e Pyhäntä në Finlandë

Koordinatat: 64°6′V 26°20′L / 64.100°V 26.333°L / 64.100; 26.333

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Veriore
Provinca Provinca Oulu
Kryetari i komunës Jouko Nissinen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1899
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.pyhanta.fi

Pyhäntä (finlandisht: Pyhännän kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Provinca Oulu, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]