Raahe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Raahe
Raahen kaupunki
Qytet
noform
Kisha në Raahe dhe statuja e Per Brahe
Stema_figura
Vendndodhja
Raahe is located in Finlanda
Raahe
Raahe
Vendndodhja e Raahe në Finlandë

Koordinatat: 64°41′V 24°28′L / 64.683°V 24.467°L / 64.683; 24.467

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Veriore
Provinca Provinca Oulu
Kryetari i komunës Kari Karjalainen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1649
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.raahe.fi


Raahe (finlandisht: Raahen kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Provinca Oulu, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]