Siikalatva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Siikalatva
Siikalatvan kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Siikalatva is located in Finlanda
Siikalatva
Siikalatva
Vendndodhja e Siikalatva në Finlandë

Koordinatat: 64°16′V 25°52′L / 64.267°V 25.867°L / 64.267; 25.867

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Veriore
Provinca Provinca Oulu
Kryetari i komunës Tuomo Haapalahti
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2,229.20 [1] km2
Popullsia 5,786[2] banorë
Dendësia 2.67 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 2009
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.siikalatva.fi


Siikalatva (finlandisht: Siikalatvan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Oulu, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Siikalatva – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale