Pyhäjoki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pyhäjoki
Pyhäjoen kunta
Komunë
Stema_figuraPyhäjoki.lippu.svg
Vendndodhja
Pyhäjoki is located in Finlanda
Pyhäjoki
Pyhäjoki
Vendndodhja e Pyhäjoki në Finlandë

Koordinatat: 64°27′50″V 24°15′40″L / 64.46389°V 24.26111°L / 64.46389; 24.26111

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Veriore
Provinca Provinca Oulu
Kryetari i komunës Matti Soronen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1865
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 64° 27′ 50″ Veri

24° 15′ 40″ Lindje

Faqja Zyrtare www.pyhajoki.fi

Pyhäjoki (finlandisht: Pyhäjoen kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Provinca Oulu, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]