Siikajoki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Siikajoki
Siikajoen kunta
Komunë
noform
Kisha në Siikajoki
Stema_figura
Vendndodhja
Siikajoki is located in Finlanda
Siikajoki
Siikajoki
Vendndodhja e Siikajoki në Finlandë

Koordinatat: 64°40′V 25°6′L / 64.667°V 25.100°L / 64.667; 25.100

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Veriore
Provinca Provinca Oulu
Kryetari i komunës Kaisu Tuomi
Të dhëna të tjera
Themelimi 1868
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.siikajoki.fi


Siikajoki (finlandisht: Siikajoen kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Provinca Oulu, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]