Alavieska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alavieska
Alavieskan kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Alavieska is located in Finlanda
Alavieska
Alavieska
Vendndodhja e Alavieska në Finlandë

Koordinatat: 64°10′V 24°18.5′L / 64.167°V 24.3083°L / 64.167; 24.3083

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Veriore
Provinca Provinca Oulu
Kryetari i komunës Tapani Vierimaa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 253.03 [1] km2
Popullsia 2,701 [2] banorë
Dendësia 10.75 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1879
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.alavieska.fi

Alavieska (finlandisht: Alavieskan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Provinca Oulu, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015". Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]