Merijärvi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Merijärvi
Merijärven kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Merijärvi is located in Finlanda
Merijärvi
Merijärvi
Vendndodhja e Merijärvi në Finlandë

Koordinatat: 64°17.8′V 24°26.8′L / 64.2967°V 24.4467°L / 64.2967; 24.4467

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Veriore
Provinca Provinca Oulu
Kryetari i komunës Kari Jokela
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 231,63[1] km2
Popullsia 1152[2] banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1866
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.merijarvi.fi


Merijärvi (finlandisht: Merijärven kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Provinca Oulu, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 9 shkurt 2016. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]