Dallime mes rishikimeve të "Singapori"

Jump to navigation Jump to search
20 bytes removed ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
Singapori është vendi i dytë në botë pas Monakos për nga dendësia e popullsisë, duke mos llogaritur Hong Kongun dhe Makaon të cilat janë regjione me administrim special nga Republika Popullore e Kinës. Në vitin [[1957]], Singapori ka pasur 1,45 milion banorë.
 
Sinegapori fore tedo
== Kultura ==
: '''''Artikulli kryesor : [[Kultura e Shteteve - {{PAGENAME}}|Kultura]]'''''
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve