Kantoni Thorigny-sur-Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Thorigny-sur-Marne
Canton de Thorigny-sur-Marne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Arrondissement Torcy
Kryeqëndra Thorigny-sur-Marne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 79,49 km2
Popullsia 50.059 banorë 2007
Dendësia 629,75 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7743

Kantoni Thorigny-sur-Marne (frëngjisht: Canton de Thorigny-sur-Marne) është një kantondepartamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Thorigny-sur-Marne. Ka sipërfaqe 79.49km2 dhe popullsi 50059 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Thorigny-sur-Marne aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]