Kantoni Chelles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Chelles
Canton de Chelles
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Arrondissement Torcy
Kryeqëndra Chelles
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 35.683 banorë 2008
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7730

Kantoni Chelles (frëngjisht: Canton de Chelles) është një kantondepartamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chelles. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 35683 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Chelles aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]