Jump to content

Kantoni Combs-la-Ville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Combs-la-Ville
kanton
Popullsia
 • Gjithsej49.174

Kantoni Combs-la-Ville (frëngjisht: Canton de Combs-la-Ville) është një kantondepartamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Combs-la-Ville. Ka sipërfaqe 54.06km2 dhe popullsi 49174 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Combs-la-Ville aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]