Kantoni Pontault-Combault

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Pontault-Combault
Canton de Pontault-Combault
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Arrondissement Torcy
Kryeqëndra Pontault-Combault
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 13,63 km2
Popullsia 34.733 banorë 2007
Dendësia 2.548,28 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7740

Kantoni Pontault-Combault (frëngjisht: Canton de Pontault-Combault) është një kantondepartamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pontault-Combault. Ka sipërfaqe 13.63km2 dhe popullsi 34733 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Pontault-Combault aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]