Kantoni Lorrez-le-Bocage-Préaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lorrez-le-Bocage-Préaux
Canton de Lorrez-le-Bocage-Préaux
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Arrondissement Fontainebleau
Kryeqëndra Lorrez-le-Bocage-Préaux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 214,06 km2
Popullsia 10.395 banorë 2007
Dendësia 48,56 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7716

Kantoni Lorrez-le-Bocage-Préaux (frëngjisht: Canton de Lorrez-le-Bocage-Préaux) është një kantondepartamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lorrez-le-Bocage-Préaux. Ka sipërfaqe 214.06km2 dhe popullsi 10395 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lorrez-le-Bocage-Préaux aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Christian Frot

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]