Kantoni Mitry-Mory

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mitry-Mory
Canton de Mitry-Mory
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Arrondissement Meaux
Kryeqëndra Mitry-Mory
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 101,67 km2
Popullsia 26.145 banorë 2007
Dendësia 257,16 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7737

Kantoni Mitry-Mory (frëngjisht: Canton de Mitry-Mory) është një kantondepartamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mitry-Mory. Ka sipërfaqe 101.67km2 dhe popullsi 26145 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mitry-Mory aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]