Kantoni Crécy-la-Chapelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Crécy-la-Chapelle
Canton de Crécy-la-Chapelle
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Arrondissement Meaux
Kryeqëndra Crécy-la-Chapelle
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 124,71 km2
Popullsia 32.794 banorë 2007
Dendësia 262,96 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7708

Kantoni Crécy-la-Chapelle (frëngjisht: Canton de Crécy-la-Chapelle) është një kantondepartamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Crécy-la-Chapelle. Ka sipërfaqe 124.71km2 dhe popullsi 32794 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Crécy-la-Chapelle aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]