Kantoni Lizy-sur-Ourcq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lizy-sur-Ourcq
Canton de Lizy-sur-Ourcq
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Arrondissement Meaux
Kryeqëndra Lizy-sur-Ourcq
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 231,5 km2
Popullsia 16.863 banorë 2007
Dendësia 72,84 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7715

Kantoni Lizy-sur-Ourcq (frëngjisht: Canton de Lizy-sur-Ourcq) është një kantondepartamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lizy-sur-Ourcq. Ka sipërfaqe 231.5km2 dhe popullsi 16863 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lizy-sur-Ourcq aktualisht përbëhet nga 22 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]