Kantoni Montereau-Fault-Yonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montereau-Fault-Yonne
Canton de Montereau-Fault-Yonne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Arrondissement Provins
Kryeqëndra Montereau-Fault-Yonne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 181,45 km2
Popullsia 34.463 banorë 2010
Dendësia 189,93 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7720

Kantoni Montereau-Fault-Yonne (frëngjisht: Canton de Montereau-Fault-Yonne) është një kantondepartamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montereau-Fault-Yonne. Ka sipërfaqe 181.45km2 dhe popullsi 34463 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montereau-Fault-Yonne aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]