Jump to content

Kantoni Château-Landon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Château-Landon
kanton
Popullsia
 • Gjithsej14.166

Kantoni Château-Landon (frëngjisht: Canton de Château-Landon) është një kantondepartamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Château-Landon. Ka sipërfaqe 134.09km2 dhe popullsi 14166 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Château-Landon aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]