Kantoni Mormant

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Mormant
Canton de Mormant
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Arrondissement Melun
Kryeqëndra Mormant
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 240,71 km2
Popullsia 22.613 banorë 2007
Dendësia 93,94 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7722

Kantoni Mormant (frëngjisht: Canton de Mormant) është një kantondepartamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mormant. Ka sipërfaqe 240.71km2 dhe popullsi 22613 banorë.

Administrimi[redakto | redakto tekstin burimor]

Përbërja aktuale[redakto | redakto tekstin burimor]

Kantoni Mormant aktualisht përbëhet nga 22 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | redakto tekstin burimor]

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]