Kantoni Donnemarie-Dontilly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Donnemarie-Dontilly
Canton de Donnemarie-Dontilly
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Arrondissement Provins
Kryeqëndra Donnemarie-Dontilly
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 179,76 km2
Popullsia 10.409 banorë 2007
Dendësia 57,9 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7710

Kantoni Donnemarie-Dontilly (frëngjisht: Canton de Donnemarie-Dontilly) është një kantondepartamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Donnemarie-Dontilly. Ka sipërfaqe 179.76km2 dhe popullsi 10409 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Donnemarie-Dontilly aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]