Kantoni Vaires-sur-Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vaires-sur-Marne
Canton de Vaires-sur-Marne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Arrondissement Torcy
Kryeqëndra Vaires-sur-Marne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 33.263 banorë 2008
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7736

Kantoni Vaires-sur-Marne (frëngjisht: Canton de Vaires-sur-Marne) është një kantondepartamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vaires-sur-Marne. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 33263 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vaires-sur-Marne aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]