Kantoni Brie-Comte-Robert

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Brie-Comte-Robert
Canton de Brie-Comte-Robert
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Arrondissement Melun
Kryeqëndra Brie-Comte-Robert
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 145,04 km2
Popullsia 41.038 banorë 2007
Dendësia 282,94 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7702

Kantoni Brie-Comte-Robert (frëngjisht: Canton de Brie-Comte-Robert) është një kantondepartamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Brie-Comte-Robert. Ka sipërfaqe 145.04km2 dhe popullsi 41038 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Brie-Comte-Robert aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]