Kantoni Savigny-le-Temple

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Savigny-le-Temple
Canton de Savigny-le-Temple
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Arrondissement Melun
Kryeqëndra Savigny-le-Temple
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 29,1 km2
Popullsia 34.735 banorë 2007
Dendësia 1.193,64 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7734

Kantoni Savigny-le-Temple (frëngjisht: Canton de Savigny-le-Temple) është një kantondepartamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Savigny-le-Temple. Ka sipërfaqe 29.1km2 dhe popullsi 34735 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Savigny-le-Temple aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]