Kantoni Dammartin-en-Goële

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Dammartin-en-Goële
Canton de Dammartin-en-Goële
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Arrondissement Meaux
Kryeqëndra Dammartin-en-Goële
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 192,32 km2
Popullsia 44.055 banorë 2007
Dendësia 229,07 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7709

Kantoni Dammartin-en-Goële (frëngjisht: Canton de Dammartin-en-Goële) është një kantondepartamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Dammartin-en-Goële. Ka sipërfaqe 192.32km2 dhe popullsi 44055 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Dammartin-en-Goële aktualisht përbëhet nga 23 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]